За што служат „ушите“ кои се наоѓаат на врвот од амбалажата на тетрапак сокчиња (видео)

Не постои дете или возрасен , кои од време на време не сака да се напие сокче од тетрапак.

Ако со години ги користиме овие сокчиња, сигурно не сте знаеле зошто служат „ушите“ кои се наоѓаат на врвот од амбалажата.

За да се разреши оваа дилема, погледнете го видеото:

 

 

 

 

19.02.2018 - 12:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа