Македонија | 18.10.2018 - 18:22
Превземањето на министерството за надворешни работи од страна на премиерот Ципрас после оставката на министерот Коѕијас...
Македонија | 18.10.2018 - 18:18
Портпаролката на генералниот секретар на НАТО Оана Лунгеску по почетокот на пристапните преговори за членство на...
Македонија | 18.10.2018 - 10:22
Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров му посака усех на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас...
Македонија | 18.10.2018 - 09:20
Собранието ја има историската можност и историската одговорност да ја отвори вратата на Македонија за членство во НАТО...