Апокалиптична глетка во Шкотска: Поплавите носат автомобили, граѓаните изненадени од снег, громови и град (видео)

 

Шкотска се соочува со силно невреме кое донесе грмежи, град, поплави, дури и снег среде јуни.

Поплавите предизвикани од силните дождови носеа автомобили во градот Берзден, додека во Лензи гром погоди куќа и ја запали, пренесува шкотски „Сан“.

Неколку улици се затворени поради поплавите.

На патиштата во Перт и Кинроус возачите ги зафати град кој траеше еден час и предизвика голема штета. Куќата на семејството Малколм потполно изгорела, за Сан кажал Франк Малколм, татко на две деца.

На автопатот А9 недалеку од градот Стерлинг падна и снег.

 

 

 

11.06.2018 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега