Апсење на граничниот премин „Св. Наум“

 

Вчера во 18: 40 часот на Граничен премин „Св. Наум“ на излез од Република Македонија, со автобус „Мерцедес“ со косовска регистарска ознака се пријавил 42-годишниот П.Ц.И. од Р.Бугарија.

Од страна на полициските службеници по извршена пасошка контрола утврдено е дека патната исправа евидира како изгубена/украдена, при што истата со потврда за привремено одземени предмети е одземена. При дополнителна проверка во личните документи на лицето (лична карта, патна исправа и возачка дозвола) утврдено е дека истите се фалсификувани. Лицето изјавило дека неговиот вистински идентитет е У.М.(41) од Приштина.

У.М. е предаден на полициски службеници од Регионален центар Запад за понатамошна постапка.

 

 

 

18.02.2018 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа