Автмобил удри во велосипед во Скопје - маж се здоби со тешки повреди

 

Вчера изутрината, во 07:40 часот во Скопје, на улицата „Јустинијан Први“, пред фирма за градежни материјали се случила сообраќајна незгода помеѓу  патничко моторно возило „Шкода Фелиција“ со скопски регистарски ознаки  управувано 29-годишниот од А. Г.  од Скопје и велосипед управуван од 73-годишниот В.Б. од Скопје, при што во незгодата велосипедистот се здобил со тешка телесна повреда (фрактура на лева клучна коска) и му била укажана лекарска помош во Клиничкиот центар во Скопје. 

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Скопје. 

 

 

 

 

23.06.2018 - 12:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега