Бектеши на средба со косовскиот министер за иновации

 

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Скопје ќе оствари средба со косовскиот министер за иновации и претприемништво Бесим Бекај.

На средбата се очекува двајцата министри да разговараат за економската и трговската размена и за соработката во полето на инвестициите.

 

 

 

14.02.2018 - 09:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа