Црвен аларм на загаденост на воздухот - вечерва екстремно загадено

 

Воздухот и понатаму многу загаден во Скопје, надвор буквално не се дише.

Моментално пред полноќ е најзагадено во Карпош, каде концентрацијата на ПМ10 честички е 572. Екстремно загадено е и во Ректорат, Лисиче и Центар.

Загадени се сите скопски населби.

Не излегувајте ако не морате.

 

 

 

13.12.2017 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа