Депресивна и со 122 килограми, направила промена: За 11 месеци ослабела 59 килограми и тоа само поради една намирница (фото)

 

Џозефин Џенин која им 17 години, отсекогаш била буцка, и избегнувала физички напор, а за еден месец изгубила повеќе од 50 килограми.

Сега таа заедно со своето момче може да влезат аедно во панталоните кои некогаш ги носела. Џенин од малечка била склона кон дебелеење, сакала да јаде брза храна и на 16 години вече имала 122 килограми.

Паднала во депресија и несакала никаде да оди, ниту да се фотографира.

Сепак со исфрлање на една работа од нејзината исхрана и секако физичкиот напор, таа ја достигнала саканата тежина и ослабела, па сега има 59 килограми.

За среќа таа одлучила од своката исхрана комплетно да го исфрли шеќерот , а нејзиниот нов начин ан живеење и помогнал да дојде до совршена фигура.

 

 

 

14.03.2018 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа