Детали за големиот пожар кој беснееше во Кисела Вода

Пожарот во населбата Кисела Вода е изгаснат и нема повредени лица.

Опожарени биле два кревета од заедничката просторија на зграда на улицата „Томе Томшиќ“ во близина на „Пелагонија“.

Од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје информираат дека поради големиот број јавувања за пожарот на лице место биле пратени четири противпожарни возила и десетина пожарникари. 

 

 

 

14.02.2018 - 15:13
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа