Доаѓаат парички во мак фудбалот - по 300.000 евра за секој

 

Секој наш прволигаш кој оваа сезона се натпреварува во елитната лига ќе добие неверојатна сума на пари и тоа благодарение на настапот на Вардар во Лигата на Европа.

Сензационална информација за клубовите во нашата Прва лига од тековната 2017/2018 сезона. Околу Нова година или нешто пред или после тоа, секој прволигаш ќе добие по неверојатни 300.000 евра, или најмалку по толку. Секако дека информацијата која „Македонски спорт“ ексклузивно ја објавува, ќе ги израдува сите, па и оние наши најголеми или најбогати клубови. Тие треба да му се заблагодарат на Вардар и неговиот влез во групната фаза во Лигата на Европа, а се работи за пари од Солидарниот фонд на УЕФА...

 

 

 

08.03.2018 - 11:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа