Драматично видео: Турски авион се закачи на карпа, ќе паднеше во морето

 

За влакно е избегната трагедија во Турција откако авион се излизга од пистата и за малку ќе завршеше во морето.

Во него имало 162 патници и членови на екипажот. Засега не е позната причината за лизгањето.

За сраќа пилотите ставиле среќен крај на драмата и нема повредени.

 

 

 

14.01.2018 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа