Двајца повредени во престрелка со полициските Алфи во скопски Бутел

 

Две лица се повредени во престрелка во која учествувале полициски службеници и која доцна попладнево се случила во скопски Бутел, дознава Press24 од очевидци
Според инфорамциите, полициските службеници дошле да интервенираат на терен на улицата Бетовенова во Бутел при што настанала тепачка по која, според очевидците полициските службеници, најверојатно од тимот Алфа почнале да пукаат, при што две лица биле повредени и префрлени во болница.
Немаме информации за идентитетот на повредените, ниту пак официјална потврда од полицијата.

 

 

 

17.02.2018 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа