Филмска кражба во бензинска во Скопје - со пиштоли им се заканувале на вработените

 

Синоќа во 04:10 часот во Скопје, на улиата„Кемал Сејфула“, 38-годишниот В.Л. од Скопје, вработен на бензинската пумпа, пријавил дека додека бил на работа заедно со својот колега, 48-годишниот С.Т. од страна на две непознати лица со пиштоли им било извршено разбојништво  при што им биле одземени чантите со дневниот промет.

Полицијата презема мерки и активности за расчистување на случајот. 

 

 

 

 

23.06.2018 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа