ФОТО: И нашиот Пандев се огласи по смртта на Астори

 

Фудбалскиот свет денес е завиен во црно по ненадејната смрт на капитенот на Фиорентина и член на репрезентацијата на Италија, Давиде Астори.

Поради трагедијата, денес сите натпревари во Серија А беа комплетно одложени, вклучувајќи ја и средбата помеѓу Џенова и Каљари која беше прва на програмата од 12:30 часот.

Голем дел од фудбалерите, клубовите и останатите спортски работници шокирани од смрта на Астори, се простуваат со последен поздрав и сочуство до семејството на фудбалерот, а меѓу нив е и нашиот Горан Пандев.

Капитенот на нашата репрезентација и член на Џенова преку „Инстаграм“ сподели фотографија од Давиде и напиша „РИП“ (Почивај во мир).

 

 

 

04.03.2018 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа