Фото: Македонскиот пејач ја запроси девојката - ова е неговата избраничка Сања

 

Македонскиот пејач кој го гледавме на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Филип Божиновски ја запроси својата девојка.

„После 12 години љубов,после 12 години разбирање, караници, преубави моменти поминати заедно… дојде време да започнеме ново поглавје во нашиот живот.

Денес ме направи најсреќен човек на светот, мојата Sanja Mitrovska кажа ДА, напиша Филип во опис на фотографијата која ја сподели со фановите и ја соопшти убавата вест.

 

 

 

14.02.2018 - 23:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа