Фото: Силно невреме во регионот - мештаните не паметат вакво нешто, целиот град избелен

 

Силно невреме пропратено со дожд и град го зафати Нови Варош и околината вчера попладнето.

За триесетина минути колку што траела бурата паднала голема количина дожд и град со големина на лешник од кој побелел ливадите и градините.

Мештаните велат дека паметат ваква бура. Колкава е штетата ќе се знае откако комисијата ќе излезе на терен.

 

 

 

23.05.2018 - 09:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега