Фото: Утрово се поставуваат повеќејазични патни ознаки во Скопје

 

Повеќејазичните патни ознаки од рано утринава се поставуваат пред сите поважни институции, пишува Курир.

Една од првите локации каде беа ставени нови патокази кај Музејот на Град Скопје.

 

 

 

12.01.2018 - 11:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа