Голема акција на полицијата: Раскинат ланец на проституција - меѓу приведените домаќинки и студентки

 

Полицијата во голема акција во Србија раскина ланец на проституција и тоа во стан во Нов Белград.

Според податоците на српските медиуми, уапсени се седум елитни проститутки, кои нуделе сексуални услуги за пари, а меѓу нив имало и студентки.

Работеле во смени и тоа првата од 13 до 20 часот, а втората до утрината. Три макроа раководеле со нив, а меѓу девојките имало постари и помлади, вработени, невработени и студентки.

Исто така и домаќинки во години работеле како елитни проститутки.

Сите се приведени.

 

 

 

 

13.03.2018 - 09:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа