Грчева: Против народот никој не може

 

Граѓаните кои петти ден по ред протестираат пред Собранието, порачаа дека против народ никој не може. 

Извикуваат „Македонија, Македонија“. Велат дека од една предавничка тајфа народот е доведен до ѕид. 

„Нашиот глас ќе стигне со секој, не е важно од каде е испратен. Сакаат од нас сакаат да создадат фашистичка творба, дете од епрувета да создадат. Нема тоа да го дозволиме“- рече Солза Грчева од Глас за Македонија. 

Таа порача дека нема да се одродиме од Македонците кои живеат во соседството. 

– Го тестираат трпението на народот, но овој народ е камен и никој не може да го измести. Нема да се смириме додека не се распушти ова ненародно Собрание, сите до 1 има да го напуштат, рече Грчева.

 

 

 

 

18.06.2018 - 21:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега