Груевски во одбрана на демократијата: „Немој на сила, не е добро на сила“ (видео)

 

Собранието на Република Македонија, по третото читање го донесе Законот за употреба на јзиците со 64 гласа „за“, без против и воздржани. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ги искористија сите законски можности да се спротивстават на донесувањето на противуставниот закон за јазиците.

Пратеникот Никола Груевски му се обрати на Талат Џафери со молба да не се донесува на сила законот.

-Немојте на сила, немојте на сила, не е добро на сила, застана Груевски во одбрана на демократијата.

Пратениците не ја напуштаат пленарната сала на Собранието. Атмосферата е тензична.

 

 

 

14.03.2018 - 17:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа