Кражба во Тетово - маскирани и вооружени им се заканувале на вработените

 

Кражба се случила синоќа во 22.00 часот во маркет на улица „Штипска“ во Тетово.

Имено, четири непознати маскирани лица извршиле разбојништво. Сторителите со закана со ножеви од вработените ги одзеле парите од дневниот промет и побегнале во непознат правец. 

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

 

18.06.2018 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега