Може да се изненадите кога ќе слушнете: Колку години всушност има Колинда

 

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, последниве денови е главна тема во регионот, но и во светските медиуми.

Бидејќи нејзината популарност, поради „настапот“ на Светското првенство во фудбал нагло порасна, така и многумина се заинтересирани и за приватниот живот на претседателката.

Колинда е родена во Ријека, на 29. април 1968 година. Значи хрватската претседателка има 50 години, иако тоа малкумина би го помислиле.

Од 2014 година Колинда ја има должноста претседателка на Хрватска.

 

 

 

20.07.2018 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа