МВР објави видео од протестите

 

Министерството за внатрешни рабопти на официјалната страна сподели видео од синоќешните протести пред Собрание.

Во насилните протести повредени се седум полицајци, а уште 10 лица побарале лекарска помош.

Истрага за синоќешните случувања пред Собранието на РМ покрена и Основното јавно обвинителство Скопје

Погледнете каква била атмосферата:

 

 

 

 

18.06.2018 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа