Неделата почна со дожд и снег - од среда промена

 

Под влијание на серија влажни бранови од денеска во Македонија се очекува промена на времето со повремени локални врнежи од дожд и снег на планините.

Температурите ќе бидат над нулата и ќе достигнат до 10 степени. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и повеќе се бидат застапни во западните делови од државата.

Во вторник и среда долж Повардарието ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер

Од среда максималните температури ќе бидат во пораст.

 

 

 

19.02.2018 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа