Ново поскапување на горивата - ова се новите повисоки цени во Македонија

 

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот за 1 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика вчера, по празниците.

Според последната корекција, од полноќ, литар дизел се точи за денар поскапо и сега чини 59.5 денари по литар. 

Не се менува цената на ЕУРОСУПЕР БЦ 95  и таа ќе биде 66.5 денари за литар додека 98 октанскиот е поскап за половина денар и се точи за 68.5 денари по литар.

 

 

 

10.01.2018 - 08:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа