Овоштарот Радован остана зачуден: Кајсиите му процветаа среде јануари (Видео)

 

Во селото Пријевор во Србија, поради несекојдневните високи темератури за овој период од годината, процветаа кајсиите.

Во бавчата на Радован Д. од ова село, процветала кајсија среде јануари, а тоа секако ги загрижило овоштарите.

- Секако дека загрижува оваа појава, бидејќи ова овошје не цвета два пати годишно, вели тој.

 

 

 

11.01.2018 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа