Почна да врне, допрва почнува „најлошото" - на овие места е најкритично низ Македонија

 

 

Невреме во градови низ Македонија, веќе врне и во Скопје. Најавени се поинтензивни врнежи, ветер и грмежи.

Ова се моменталните состојба и температури:

 

 

 

 

22.05.2018 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега