Познатиот светски фудбалер доживеал срцев удар

 

Навивачите на Глазгов Ренџерс се шокирани со информациите кои доаѓаат од Берлин, каде деновиве се игра турнир на легендите, каде учествуваат и нивни поранешни миленици од клубот.

Меѓу нив е и ветеранот Начо Ново, кој доживеал срцев удар на 38 години на самиот турнир за мал фудбал. Тој попладнево завршил во болница, а се уште нема потврда дали работата е сериозна со овој фудбалски ветеран.

 

 

 

 

08.01.2018 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа