Пратениците на ВМРО- ДПМНЕ се собраа околу говорницата на Талат - Џафери даде уште една пауза

 

Талат Џафери се обиде да ја отвори расправата за јазиците, па пратениците на ВМРО- ДПМНЕ се собраа околу говоирницата на Џафери и бараат да се прекине гласањето за Законот за јазици и бараат процедурална.

Сепак тој одлучи да даде пауза од 15 минути .

ВМРО- ДПМНЕ бара разгледување на сите амандмани

 

 

 

14.03.2018 - 16:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа