Пријателите и колегите се збогуваат со големиот хрватски музичар: „Почивај во мир, никогаш нема да те заборавиме“

 

Смртта на тапанарот на групата Психомодо поп, Тигран Калебот кој почина на 54-годишна возраст потресе многу од неговите колеги, кои со потресни татуси на друштвените мрежи се збогуваат со легендата.

„О, Боже каква година е ова? Почивај во мир драги Тигран Тиги Калебот“ - напиша Тони Цетински.

„Кога слушнав дека Тигран веќе го нема не ми беше добро. Со години се познававме. Се дружевме и понекогаш и одеднаш слушам дека починал. Беше одличен музичар и човек. Секогаш смрен, кулер, не ни слушнав дека имал проблеми. Неверојатно, навистина ми е жал“ - напишал музичарот Даворин Боговиќ.

Публицистот и режисер Анџело Јуркас посветил и подолг статус за легендарниот тапанар.

Потпсетуваме, тапанарот Тигран Калебот, почина вчера на 53-годишна возраст.

 

 

 

13.12.2017 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа