Пристигнаа резултатите - позната причината за смртта на фудбалерот

 

Капитенот на Фиорентина Давиде Астори ненадејно почина на 31-годишна возраст, а денеска пристигна резултатите од неговата обдукција.

Смртта на Астори го потресе светот на фудбалот и сите со нетрпение ги чекаа резултатите од обдукцијата.

Тие пристигнаа денеска, а според нив фудбалерот поина од срцев удар кој се случил во сон.

Телото денес ќе биде пренесено во Фиренца, а капитенот на Фиорентина ќе биде погребан утре во 10 часот.

 

 

 

06.03.2018 - 16:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа