Притворен кумановчанец ја запалил ќелијата во затворот

 

Во 15 часот и 45 минути вчера во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната  установа “Затвор Охрид“ пријавил дека на 12. во 20 часот и 20 минути во една од собите во притворското одделение, 31-годишниот Л.М. од Куманово, најверојатно со запалена цигара, запалил ќебиња и јоргани во просторијата каде бил сместен. 

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Охрид, како и од вработените во затворот, пожарот бил изгаснат.

 

 

 

14.03.2018 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа