Работниците си одат од палатата - скандал кај Кралицата Елизабета

 

Вработените во палатата на кралицата Елизабета си заминуваат од работа. Велат дека деноноќно се работи, а за тоа не се доволно платени и дека едвај си ги гледаат семејствата.

Досега седум готвачи дале отказ, како и неколку хигиеничари.

Велат дека освен регуларните должности им додаваат и долности кои не им се во описот на работата.

 

 

 

20.10.2017 - 21:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа