Регулаторна донесе одлука:Ова се новите цени на бензините

 

Регулаторна комисија за енергетика денеска ги соопшти новите цени на бензините кои поскапеа за еден енар по литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98,  и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемија за 1 денар во однос на цените утврдени со Одлуката од 26.06.2018 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 72,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 74,00 ден/лит. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголеми за половина денар и изнесува 64 ден/лит како и малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)  која се зголеми за половина денар изнесува  52,50 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 се зголеми за еден денар изнесува 34,711ден/кг. 

 

 

 

09.07.2018 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа