Родителите на убиените кај Смилковци очи во очи со обвинетите: "Сонував како му ги врзаа рацете и плачев"

 

Мајката на убиениот Александар кај Смилковци прочита и транскрипт од разговор кој наводно се водел помеѓу обвинетиот Азири и едно од непознатите лица:

- „Вечерва сонував еден многу лош сон како му ги врзав рацете на момчето, па плачев, па сега си велам да не се израдувам да не не го довршив тој никаквецот, прочита таа.

Таа продолжи: „Гласот му се знае, а вие го водите како Н.Н. лице“.

Побара од судот да бидат вратени и телефоните.

 

 

 

17.04.2018 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа