Саво изрешетан во нарко војна: Јуни ја зема седмата жртва - продолжуваат мафијашките ликвидации

 

Саво Стевовиќ, кој е ликвидиран пред зградата во Белград во која живеел, неодамна се вратил во Србија откако бил во затвор во странство.

Убиена е во белградската населба Жарково, додека го паркирал автомобилот пред зграда.На него е пукано со автоматски пиштол, а постои сомнение дека мотивот за ликвидација е врзан со кавга поради трговија со дрога.

Пред зградата кога се случило убиството бил и синот на убиенот. Стевовиќ ѝ е познат на полицијата од претходно, бидејќи бил апсен и одлежал казна затвор во Швајцарија. Стевовиќ е седма жртва на нарко мафијата во Србија за месец јуни.

 

 

 

 

23.06.2018 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега