СДСМ: Мицковски продолжува со штетните политики на Груевски, амандманите се само за блокада

 

СДСМ денеска со соопштение реагираа на амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јазиците.

- Се што прават Христијан Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ нема врска со законот за јазиците кој претходно го прифатија, се работи за блокада на евроинтеграцискиот процес на Македонија, велат од СДСМ.

Од СДСм велат дека Мицковски ги продолжува штетните политики на Никола Груевски и дека промовира поделби и блокади.

- Ова е уште една епизода од лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ, велат од владејачката партија.

 

 

 

14.03.2018 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа