Се огласи таткото на Новак Ѓоковиќ и откри кога тенисерот се враќа во игра

 

 

По ова јасно е дека Ѓоковиќ кој сега се наоѓа на 14 место на АТП листата ќе падне уште подоле.

По извршената операција, Новак Ѓоковиќ го очекува нова долга пауза. 

Српскиот тенисер  имаше долга пауза, но неговата повреда не беше санирана, па по операцијата во Швајцарија сега го очекува нова долга пауза.

-Во претходното лекување можеби имаше некакви пропусти, но тоа во никој случај не беше намерно. Новак сега се рехабилитира и наскоро ќе започне да тренира. Негово враќање можеме да очекуваме во мај. Веројатно на еден од турнирите на земјна подлога, изјави неговиот татко Срѓан Ѓоковиќ.

 По ова јасно е дека Ѓоковиќ кој сега се наоѓа на 14 место на АТП листата ќе падне уште подоле.

 

 

 

 

15.02.2018 - 20:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа