Секоја чест: Питач пее подобро од половина естрада (видео)

 

Често на социјалните мрежи се појавуваат видеа од обични луѓе кои пејат подобро и од многу популани и познати пејачи, а таков е и овој случај.

За тоа сведочи ова видео кое е направено некаде по улиците на Србија, а момче кое проси пее песна од српскиот крал на фолк музиката Шабан Шаулиќ, п слушнете го како звучи:

 

 

 

 

 

 

12.01.2018 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа