Шампон од сода бикарбона за неверојатен раст на косата

 

Една од најкорисните и најрспостранети намирници која е корисна за косата и нејзиниот раст се наоѓа во вашата кујна.

Се работи за сода бикардона, која е одлична за здравјето на косата, а со помош на овој рецепт косата ќе расте како луда.

Измешајте сода бикарбона со вода во однос 2:3 , добро измешајте па нанесете  на мокра или сува коса. Нежно масирајте и оставете да делува околу 3 минути.

После ова можете да помешате јаболков оцет со вода, во однос 1:4 и со таа мешавина да ја измиета косата. Непријатниот мирис на оцет отстранете го со нанесување на еснциално масло по ваш изгор.

 

 

 

 

24.05.2018 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа