Синан Сакиќ излезе од болница, и го направи она што најмалку се очекуваше од него (видео)

 

Ситуацијата беше толку лоша што не се знаеше дали тој ќе преживее. Се пишуваше и зборуваше дека тој нема повеќе да може да пее.

Доколку некој се сомневал, сега е јасно – Синан се врати на сцената, а снимката на неговата прва проба по операцијата ги воодушеви сите љубители на музиката.

Потсетуваме, Сакиќ во октомври 2017. итно беше примен во болница во Тузла поради енцефалопатија на црниот дроб и беше во критична состојба.

Ситуацијата беше толку лоша што не се знаеше дали тој ќе преживее. Се пишуваше и зборуваше дека тој нема повеќе да може да пее.

Сепак, пејачот успеаа да се избори со здравствените проблеми и почетокот на ноември минатата година пуштен е на домашно лекување.

Почетокот на оваа година фановите на неговата музика беа израдувани од веста дека тој застанал на нозе и дека се чувствува добро.

 

 

 

 

12.01.2018 - 16:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа