Синоќа нападнат младиот ракометар на Металург

 
Ракометарот на Металург, Филип Кузмановски бил нападнат синоќа по завршувањето на ракометниот натпревар помеѓу тимот од Автокоманда и Еурофарм.
 
Инцидентот го потврдија и од МВР од каде информираат дека 23 годишниот скопјанец со иницијали А.Б. го извршил нападот, кога ракометарот излегувал од соблекувалната.
 
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, соопштија од МВР.
 

 

 

24.05.2018 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа