Страствен навивач на Реал се самозапали по поразот од Барселона

 

Романски државјанин, навивач на Реал Мадрид се обиде да си го одземе животот со самозапалување по поразот на „Кралевите“ од Барселона во саботата со 0:3.

Според информациите во романските медиуми, засегнатиот човек се заклучил во својот дом, се полил со запалива течност и се запалил во обид да му стави крај на својот живот.

Животот на 70-годишниот радикален фан го спасила неговата сосетка која го видела чадот од неговиот стан и повикала противпожарна служба.

Подоцна, депримираниот навивач на Реал својот обид за самоубиство го објаснил со разочараноста од слабата игра на Реал Мадрид.

 

 

 

26.12.2017 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа