Теута Арифи: Би можела да бидам претседателка на Македонија

 

Градоначалничка на Тетово и потпретседателка на ДУИ, Теута Арифи не ја отфрла можноста да се кандидира за претседател на државата. Таа  во специјално организирана дебата на емисијата Клик Плус на ТВ 21 пред граѓаните и студентите од Тетово најави дека во иднина може да биде претседателка на Македонија.

– Вие како претседател на државата може да помогнете – изјавил граѓанин од Тетово на што Арифи одговорила дека не е на државата, но би можела да биде.

 

 

 

 

17.05.2018 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега