Вардар со реми се враќа од Малме- Ова е голот на Николов (ВИДЕО)

 

Во рамки на квалификациите за Лигата на шампионите, македонскиот носител на трофејот, Вардар ремизираше на гостувањето кај Малме во Шведска (1:1)

Во првиот дел не беше постигнат ниту еден погодок, а резултатот го отвори Бобан Николов кој на асистенција на Балотели направи вистинска мајсторија во 63. минута.

Но во 75. минута стигна одговорот и од домашниот состав, кој до реми стигна благодарение на погодокот на Брорсон.

Реванш дуелот ќе се одигра на 18. месецов на арената „Филип Втори“.

 

 

 

12.07.2017 - 21:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа