Видео: Цел стадион пееше додека полицијата ги апсеше крвавите напаѓачи

 

Голем инцидент изби на денешното „вечно“ дерби помеѓу Црвена Ѕвезда и Партизан. Крајниот резултат беше 1-1, но остана во втор план бидејќи вниманието го поривлeкоa навивачите кои почнаа голема тепачка на јужната трибина.

Сите пееја додека ги носеа напаѓачите.

 

 

 

 

 

13.12.2017 - 22:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа