Видео: Целосен хит - погледнете како изгледа една модна ревија во Саудиска Арабија

 

На друштвените мрежи кружи видео од една модна ревија која е организирана во Саудиска Арабија и која привлекла внимание од светската јавност.

Имено, бидејќи саудиските закони забрануваат модни ревии на кои учествуваат жени како модели, Саудијците одлучиле да вработат дронови на кои се закачени женски фустани што е навистина несекојдневна глетка.

Целото случување предизвика бура коментари во светската јавност. Погледнете:

 

 

 

11.06.2018 - 21:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега