Видео: Калашников во непрекинато пукање испукал 895 куршуми, а американскиот М4А1 се истопил по 569-от

 

Тест стрелецот на рацете имал заштитни ракавици, а на главата маска каква што користат заварувачите. Сето тоа му било потребно, бидејќи после 895 испукани куршуми цевката на автоматот експлодирала.

Меѓутоа, пушката продолжила да пука.

Погледнете:

 

 

 

13.10.2017 - 16:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа