Видео: Навивачите на Шкендија викаа "УЧК" - спикерот мораше да ги опомени

 

На Куп-натпреварот меѓу Пелистер и Шкендија, имаше недолични скандирања поради кои спикерот мораше да ги предупредува гледачите, пренесе Гол.мк.

„УЧК“, „Илирида“, „Обединета Албанија“, беа само дел од извиците кои доаѓаа од трибината на навивачите на Шкендија.

 

 

 

 

23.05.2018 - 21:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега