Видео: Златар би го пресекол прстенот, но овој инженер дошол до генијална идеја

 

Страница на Фејсбук „Impressive World“ објавила импресивно видео. Станува збор за едноставен и интересен трик, кој ретко кому би му паднал на памет.

За ваков проблем доктор би препорачал сечење на прстот, златар сечење на прстенот, но овој инженер го решил за една минута.

Погледнете како да извадите заглавен прстен од вашиот прст:

 

 

 

13.02.2018 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа